داستان واد کراس فیت مایکل مورفی

واد کراس فیت | ستوان مورفی از علاقه مندان کراسفیت بود و پس از مرگ وی یکی از تمرینات مورد علاقه وی به نام وی نامگذاری شد. تمرینی که او از آن به عنوان “زره بدن” یاد می کرد ، اکنون “مورف” نامیده می شود. در حالی که جلیقه ای با وزن 20 پوند ۹ کیلو(جایگزین زره بدن) می پوشید ،  یک مایل دو یا ۱۶۰۰ متر  به دنبال آن 100 بارفیکس ، 200 شنا و 300 تکرار اسکات و به دنبال آن یک مایل دیگر دو.

این تمرین در روز یادبود در هزاران باکس کراسفیت در سراسر دنیا انجام می شود ، معمولاً به عنوان جمع آوری کمک مالی برای خیریه های نظامی.

 مورفی در 28 ژوئن 2005 پس از قرار گرفتن در معرض آتش دشمن کشته شد و آگاهانه موقعیت پوشش خود را ترک کرد تا سیگنال مشخصی برای برقراری ارتباط با مقر خود بدست آورد. وی مکان واحد خود را فراهم کرد و درخواست پشتیبانی فوری از مکان خود را داد و سپس به موقعیت خود بازگشت تا جنگ را ادامه دهد تا اینکه بر اثر زخم درگذشت.

مطلب مرتبط: چرا تغذیه ورزشکاران مهم می باشد ؟

** واد کراس فیت **

عملیات بالهای سرخ یک مأموریت ضد شورشی در استان کنر افغانستان بود که چهار عضو نیروی دریایی ایالات متحده را درگیر می کرد. مورفی و دو مهره دیگر ، دنی دیتز و متیو آکسلسون ، علاوه بر 16 سرباز نیروهای عملیات ویژه آمریکایی ، در هنگام سرنگونی هلی کوپتر خود هنگام تلاش برای استخراج تیم  در این درگیری ها کشته شدند. قبل از سرنگونی هلی کوپتر در سال 2011  این بزرگترین خسارت جانی برای نیروهای آمریکایی از زمان آغاز حمله بود و بزرگترین خسارت برای نیرو های جنگی از زمان جنگ ویتنام بود. مارکوس لوترل تنها ملوان آمریکایی بازمانده از تیم بود. وی توسط دهیاران محلی محافظت می شود و آنها فرستاده ای را به نزدیكترین پایگاه نظامی اعزام می كنند و به یك تیم نجات اجازه می دهند او را پیدا كنند.

مورفی تیم شناسایی چهار نفره را برای مأموریت کشتن یا دستگیری یک رهبر برجسته طالبان ، احمد شاه (با نام رمز بن شارماک) ،هدایت کرد که فرماندهی گروهی از شورشیان را به نام “ببرهای کوه” ،در غرب اسدآباد گروه با هلی کوپتر در منطقه ای کوهستانی و دورافتاده در شرق اسدآباد در استان کنر ، نزدیک مرز پاکستان فرود می ایند. پس از یک نفوذ موفقیت آمیز در ابتدا  دامداران محلی بز به مخفیگاه مورف و دوستان برخورد میکنند. تیم قادر به تشخیص قصد خصمانه دامداران نبود ، آنها را ازاد میکنند ولی چوپان ها نیروهای طالبان را در همان حوالی اگاه میکنند ، آنها گروه کوچک را محاصره و حمله کردند. پس از اینکه مورفی درخواست کمک کرد ، یک هلی کوپتر MH-47 Chinook که مملو از نیروهای تقویت کننده بود برای نجات تیم اعزام شد ، اما با یک آرپی جی سرنگون شد و تمام 16 نفر از سرنشینان آن کشته شدند.

در این عملیات مورفی ، دیتز و آکسلسون کشته شدند. لوترل تنها بازمانده آمریکایی بود و سرانجام پس از چند روز سرگردانی در کوه و محافظت توسط مردم یک روستای افغانستان نجات یافت. به هر سه نفر از مردان مورفی ، دومین بالاترین افتخار نیروی دریایی ارتش رسید.

در تاریخ 4 ژوئیه 2005 ، بقایای مورفی توسط گروهی از سربازان آمریکایی در طی عملیات جستجو و نجات جنگی پیدا شد و به ایالات متحده بازگشت. نه روز بعد ، در 13 ژوئیه ، مورفی در قبرستان ملی کالورتون ، کالورتون ، نیویورک ، بخش 67 ، قبر شماره 3710  در نزدیکی شهر محل تولد خود ، پاچوگ ، نیویورک به خاک سپرده شد.

مزار مایکل مورفی