Select Page

تجهیزات کراسفیت – دار حلقه

تجهیزات کراسفیت – دار حلقه

دارحلقه در کراسفیت

دارحلقه المپیک یکی از وسیله های اصلی و کاربردی رشته ژیمناستیک زنان و مردان است . دارحلقه به انگلیسی Rings  نامیده می شود. دار حلقه که وسیله ایست که ورزشکاران متوسط به بالا برای تقویت عضلات خود از آن استفاده می کنند. احتمالا ژیمناستیک کاران حرفه ای را دیده اید که حرکات بسیار متنوع و زیبایی با آن به نمایش می گذارند.

این وسیله در در سال 1842 میلادی برای نخستین بار به ورزش ژیمناستیک وارد شد در مسابقات ژیمناستیک مورد استفاده قرار گرفت. برای خرید دار حلقه به نوع آن دقت کنید . استفاده از انواع چوبی غیر استاندارد ممکن است دارای تراشه های ریز باشد که موجب آسیب به دست ورزشکار می شود .

دارحلقه در ژیمناستیک وسیله ای است که حرکات مختلف نمایشی و هنری روی آن انجام می شود. از همین جهت به این حلقه ها ، حلقه تعادل نیز گفته می شود . با توجه به آن که در تمام زمان انجام حرکت دار حلقه ورزشکار روی هوا است ، به قدرت بالای بدنی بالا نیاز دارد . از همین جهت دار حلقه کراس فیت یکی از رشته های مهم می باشد.

دار حلقه انواع مختلف چوبی ، استیل و پلاستیکی دارد. بهترین نوع آن که آسیب کمتری به دست می رساند دارحلقه چوبی می باشد . دارحلقه چوبی دکلیف یکی از انواع خاص این محصول می باشد که دارای شکلی ویژه می باشد.

دار حلقه

دار حلقه

زیباترین تکنیک هایی که با این حلقه اجرا می شود :

  • توز تو رینگ
  • رینگ ماسل اپ
  • هند استند آپ رینگ

دارحلقه در ژیمناستیک و کراس فیت یک ابزار مهم و قابل توجه است. یکی از دلایلی که می تواند ثابت کرد در ورزش کراس فیت از تکنیک های ژیمناستیک به کار رفته وجود همین دار حلقه است.

این وسیله از جنس چوب طبیعی روس است که بسیار بهتر از حلقه های پلاستیکی عمل می کند و قلاب­های تنظیم ارتفاع آن از جنس فولاد هستند. به علاوه تسمه های این دار حلقه ها از جنس مقاوم فلزی است که در مجموع باعث می شوند فشار و وزن زیادی را تا 130 کیلوگرم بتوانند تحمل کنند.

نهایت طول این تسمه ها 6 متر است و با قلاب ها می توانید ارتفاع آن را کمتر کنید. قطر آن 23 سانتی متر و قابل نصب بر روی میله بارفیکس است. عرض تسمه ها 4 سانتی متر است.

تجهیزات مرتبط: تجهیزات کراسفیت – صفحه هالتر

ویژگی های دار حلقه

در دار حلقه مانند کراسفیت فرد باید تلاش کند تا هسته بدن را پیدا کند و تعادل خود را حفظ کند که به مرور زمان همین موجب قوی تر شدن شما می گردد. در این تمرین بیشترین تأثیر بر روی عضلات پشت بازو، سرشانه و سینه است.

در هنگام استفاده اطمینان حاصل کنید که هم این سازه از استحکام کافی برخوردار است و گیره های آن درست کار گذاشته شده اند و هم به خوبی به سازه متصل شده تا از آسیب ها و حادثه های احتمالی جلوگیری شود.

تجهیزات مرتبط: تجهیزات کراسفیت – دمبل

دار حلقه

دار حلقه

کاربرد دار حلقه در کراسفیت

دارحلقه مورد استفاده در کراسفیت دارای حلقه هایی از جنس چوب چند لایه ترمو وود هستند که در شرایط خاص تولید شده اند و از استحکام بسیار بالایی بر خوردارند و وزن و فشار زیادی را تحمل می کنند و در برابر ضربه مقاومند.

این رینگ ها با ظرافت خاصی تراش خورده اند و از استانداردهای لازم برخوردار هستند. جنس تسمه این رینگ ها از تسمه های پلاستیکی است که ضحامت و قطر مناسبی دارد و وزن زیادی را تحمل می کند. عرض تسمه 4 سانتی متر و طول تسمه 5 متر است که نسبت به نمونه های مشابه طول بیشتری را دارد و به راحتی در محل های بلند نیز نصب می گردد.

شاخصه بارز این رینگ ها این است که روی تسمه آن ها علامت گذاری و خط کشی شده است و این که در زمان نصب و تنظیم به راحتی هر چه تمام تر می توان آن ها را تنظیم کرد و این مساله ای که چالش بزرگی برای ورزشکاران و کراسفیترها است را به راحتی حل کرده است.

قفل این ابزار اکثراً مشکی رنگ است و از جنس آلیاژ بسیار مقاوم است که قابلیت این را دارد که به راحتی باز و بسته شود و قابل تنظیم است.

این ابزار در تمرینات ژیمناستیک، در باشگاه های ورزشی، تمرینات فانکشنال، تمرینات کراسفیت و … قابل استفاده هستند و تمرینات متعدد و متنوعی را می توان با این ابزار انجام داد که بر خلاف باور، در سطوح مختلف آمادگی قابل اجرا هستند. به عنوان مثال افراد مبتدی می توانند حرکاتی مانند رینگ رو را برای افزایش قدرت و حجم عضلانی به راحتی انجام دهند.

تجهیزات مرتبط: تجهیزات کراسفیت – هالتر

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ویدیوها

Loading...